به رنگ لامپهای led توجه کنید

شما همیشه می‌توانید انتظار داشته باشید که لامپ‌های رشته‌ای، رنگی گرم و زرد ایجاد کنند . اما لامپ‌های ال‌ای‌دی در طیف وسیعی از رنگ‌ها عرضه می‌شوند.

لامپ‌های ال‌ای‌دی قادر به نمایش طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها از بنفش تا قرمز و طیفی از رنگ‌های سفید و زرد هستند. با این حال، برای استفاده از این لامپ‌ها در خانه احتمالاً به دنبال چیزی شبیه به نوری که لامپ‌های رشته‌ای تولید می‌کنند می‌باشید.

خرید لامپ ال ای دی

رنگ‌های محبوب لامپ‌های ال‌ای‌دی، “سفید گرم” و  “سفید ملایم”  و  “سفید روشن” هستند.

سفید گرم و سفید ملایم رنگی زرد نزدیک به رنگ لامپ‌های رشته‌ای تولید می‌کنند، درحالی‌که لامپ‌های سفید روشن، نوری سفیدتر نزدیک به روشنایی روز و مشابه آنچه در فروشگاه‌های خرده‌فروشی می‌بینید تولید می‌کنند.

اگر بخواهیم کمی فنی‌تر بررسی کنیم، رنگ نور (دمای رنگ) با واحد کلوین اندازه‌گیری می‌شود. هرچه این عدد کمتر باشد رنگ نور گرم‌تر (زردتر) خواهد بود. مثلاً لامپ رشته‌ای معمولی بین ۲۷۰۰ و ۳۵۰۰ کلوین است. اگر این رنگ لامپی است که می‌خواهید تهیه کنید هنگام خرید لامپ‌های الایدی به دنبال این محدوده باشید.

انتظارات صرفه‌جویی درستی داشته باشید

                                                                                                                          خرید لامپ ال ای دی

 انواع لامپ های led مانند خودروهای هیبریدی هستند: هزینه کمتری برای کار کردن دارند اما گران‌قیمت هستند.

هنگام جایگزین کردن لامپ‌های رشته‌ای با لامپ‌های ال‌ای‌دی به فکر صرفه‌جویی در هزینه نباشید. در عوض به آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری فکر کنید. خوشبختانه رقابت افزایش پیداکرده و قیمت لامپ‌های ال‌ای‌دی کمتر شده است اما هنوز لازم است که هزینه بیشتری نسبت به خرید لامپ‌های رشته‌ای بپردازید.

لامپ‌های ال‌ای‌دی در نهایت به صرفه خواهند بود و در این مدت از تولید گرمای کمتر توسط این لامپ‌ها، عمر بیشتر، و دیگر فواید منحصربه‌فرد این لامپ‌ها لذت خواهید برد. حرف نهایی این است که در صورتی که لامپ‌های رشته‌ای زیادی را در یک خانه بزرگ تعویض نمی‌کنید، کاهش قابل‌توجهی در صورتحساب برق خود نخواهید دید.