تاریخچه چیز کیک

چیز کیک

خیلی از کیک ها و دسرها راه دور و درازی رو طی کردن، در طول قرن ها دستورشون از کشوری به کشور دیگه سفر کرده و دچار تغییراتی شده تا به شکل امروزی در اومده. ولی وقتی آدم چیز کیک رو با اون رویه لطیف و خوشگلش می بینه، آخرین چیزی که به ذهنش می رسه سن چهار هزار ساله این دسره !!! بله چهار هزار سال!

رد پای اولین چیز کیک رو در جزیره ای یونانی، در شرق دریای اژه به نام ساموس پیدا کردن.در این جزیره قالب پنیری توسط باستان شناس ها پیدا شده که متعلق به دو هزار سال قبل از میلاد مسیحه. جالبه بدونید پنیر و محصولات لبنی از هزاران سال قبل از اون هم در یونان تولید و مصرف می شده که چون نوشتن (خط الرسم) هنوز در اون زمان ابداع نشده بود، سند مکتوبی از اولین پنیر و مواد لبنی موجود نیست. از چیزکیک در یونانِ قدیم به عنوان منبع انرژی استفاده می شده و شواهدی وجود داره که نشون می ده یونانی ها در اولین دوره بازی های المپیک، که ۷۷۶ سال قبل از میلاد برگزار شد، به ورزشکاران برای نیرو گرفتن چیزکیک دادن.

همینطور چیزکیک به عنوان کیک عروسی در مراسم سرو می شده. البته چیزکیک یونانی که ازش صحبت می کنیم مخلوط آردِ گندم، عسل و پنیر بوده و اولین بار ۲۳۰ سال بعد از میلاد مسیح توسط آثنئیوس Athenaeus نویسنده مشهور یونانی نوشته شده.

زمانیکه رومی ها، یونانی ها رو مغلوب کردن، دستور چیزکیک رو به عنوان یکی از غنائم جنگی با خود به رم بردن. در اون دوران، محصولات فرهنگی و دستورهای غذایی جزو غنائم جنگی محسوب می شد و با انتقال این دستور، روند تکاملی چیزکیک آغاز شد. رومی ها نام چیزکیک رو libum گذاشتن، به دستور یک تخم مرغ اضافه کردن و روش پخت اون رو تغییر دادن. اون ها چیزکیک رو روی برگ بو قرار می دادن، روش رو با آجر داغ می پوشوندن و با حرارت کم می پختن و همونطور گرم سرو می کردن. چیزکیک رومی که در واقع نان پنیری کوچک بود، برای مراسم و رفتن به معابد پخته می شد و دستور اون توسط یکی از سیاستمداران رومی به نام Marcus Cato یک قرن قبل از میلاد مسیح مکتوب شد.

به محض اینکه امپراطوری روم شروع به کشور گشایی کرد این دستور همراه با رومی ها به اروپای شرقی و انگلستان انتقال داده شد. هر کدوم از این کشورهای اروپایی خیلی زود چیزکیک رو با توجه به فرهنگ و مواد اولیه موجود در کشورشون تغییر دادند و دستورهای چیزکیک متنوع شد. قدم بعدی در روند تکاملی دستور چیزکیک رو آشپزخانه دربارِ انگلیس، که از مکان های مهمِ طراحی و ابداع دستورهای جدید در طول تاریخ غذایی بوده، برداشت. در قرن شانزدهم میلادی، سرآشپز ماهرِ هنری هشتم Henry VIII، پادشاه قدرتمند بریتانیایی دستور جدیدی برای چیزکیک طراحی کرد. او برای پخت چیزکیک، پنیر خرد کرده رو در شیر می خوابوند و بهش کره، شکر و تخم مرغ اضافه می کرد. در سال ۱۵۴۵ میلادی، اولین کتاب آشپزی چاپی دنیا منتشر شد و سال مهمی در تاریخ تغذیه بود، در این کتاب دستور چیزکیک سرآشپز هنری هشتم به عنوان نوعی غذای شیرین ثبت شد.

▪چیز کیکنیویورکی
شهرت این کیک به دلیل قد بلند آن است که بین ۱۳ تا ۱۵ سانتیمتر ارتفاع دارد. در تهیه این مدل کیک پنیر در کنار پنیر خامه ای از تخم مرغ هم استفاده می شود تا ارتفاع کیک دچار شکستگی نشود. کیک پنیر نیویورکی در طعم های مختلف چون لیمو، شکلات و… تهیه می شود. کیک پنیر فیلادلفیا هم برداشتی از کیک پنیر نیویورکی است ولی از طعم اضافه شده مثل شکلات یا لیمو بر مزه اصلی پنیر غالب می شود.

 چیز کیک انگلیسی
در کیک پنیر انگلیسی بیشتر از بیسکوییت به جای کیک اسفنجی برای لایه زیری استفاده می شود. انگلیسی ها طرفدار طعم میوه ای در کیک پنیر هستند و انواع میوه چون توت فرنگی، آلبالو و… را به کیک پنیر اضافه می کنند. در واقع کیک پنیر انگلیسی ترکیب پنیر خامه ای، خامه و شکر است که برای سفت شدن و فرم گرفتن درون یخچال قرار داده می شود و از فر و پخته شدن خبری نیست.

▪ چیز کیک آلمانی
شهرت کیک پنیرهای آلمانی به مزه شور و شیرین آنهاست. شیرینی پزهای آلمانی به اندازه سایر ملل شکر نمی زنند و شما هنگام خوردن کیک پنیر آلمانی مزه و شور و شیرین را با هم احساس می کنید.

▪ چیز کیک فرانسوی
به کیک پنیر فرانسوی باید لقب سبک ترین کیک پنیر دنیا را داد. فرانسوی برای قوام پیدا کردن ماده کیک به جای تخم مرغ یا خامه، ژلاتین استفاده می کنند. ارتفاع کیک هم بین سه تا پنج سانتیمتر است.

▪چیز کیک سوئدی
عنوان متفاوت ترین چیز کیک هم به سوئدی ها می رسد. آنها به جای پنیر از شیر پرجرب برای تهیه کیک پنیر استفاده می کنند و بعد از خارج کردن کیک از فر، آن را به شکل داغ سرو می کنند. کیک پنیر سوئدی اغلب همراه با مربا یا بستنی سرو می شود.