خوراک مرغ و سبزیجات

خوراک مرغ یکی از محبوب‌ترین غذاها در اقصی نقاط جهان به شمار می‌رود که در تمام فصول طرفداران زیادی دارد. از این رو تصمیم گرفتیم که امروز به آموزش این غذای خوشمزه بپردازیم.

خوراک مرغ

مواد لازم برای تهیه خوراک مرغ

مرغ ۸۰۰ گرم

هویج ۲ عدد

گوجه فرنگی ۲ عدد

سیب زمینی ۲ عدد

فلفل سبز ۲ عدد

پیاز ۲عدد

فلفل قرمز ۱ عدد

نخود فرنگی ۱ کاسه

سیر ۳ حبه

روغن زیتون

نمک و فلفل و آویشن

طرز تهیه 

مرغها را درشت خرد می کنیم. در یک تابه روغن زیتون ریخته و مرغ را ریخته و تفت می دهیم. پیاز و هویج و سیب زمینی و فلفل قرمز و فلفل سبز و سیر را مکعبی خرد می کنیم وقتی مرغ کمی تفت خورد پیاز و هویج و نخود فرنگی ریخته و هم می زنیم وقتی مرغ آب داد و سپس آبش را کشید سیب زمینی را ریخته کمی دیگر بماند فلفل هار ا ریخته دوباره به هم زدن ادامه می دهیم سپس گوجه فرنگی پوست کنده و خرد شده را می ریزیم دربش را گذاشته در حرارت کم بپزد و سپس نمک و فلفل و آویشن می ریزیم.

برای درست کردن سس بشامل در یک قابلمه کوچک کره و آرد ریخته و هم میزنیم وقتی آرد تفت داده شد و بوی خامی آن گرفته شد شیر سردر ا می ریزیم و مرتب هم میزنیم تا بپزد نمک و فلفل و جوز هندی رنده شده را می ریزیم. وقتی قوامش سفت شد و جوشید از حرارت بر می داریم.

مرغ را در ظرف مورد نظر ریخته رویش سس بشامل ریخته . پنیر رنده شده می ریزیم در فر ۲۰۰ درجه از قبل گرم شده بمدت ۵-۱۰ دقیقه قرار می دهیم.

نکات

  1.  همیشه چربی‌های مازاد مرغ را جدا کنید ولی پوست مرغ را جدا ننمایید زیرا طبخ مرغ با پوست از خشک شدن گوشت مرغ هنگام طبخ جلوگیری به عمل می‌آورد. در صورت تمایل پس از طبخ پوست آن را جدا سپس سرو نمایید.
  2. همیشه قطعات مرغ را از مفاصل برش داده و به قطعات دلخواه تقسیم نمایید زیرا برش‌های نامناسب باعث خارج شدن مغز استخوان و بدرنگ شدن سس باقیمانده خوراک فوق می‌گردد.
  3. در صورت دلخواه می‌توانید مرغ را به مقدار قابل توجه با همین روش برای مراسم‌های گوناگون طبخ نمود زیرا با توجه به روش آسان طبخ طعم و مزه خوبی را هم داراست و برای مجالس مناسب است.
  4. یادآوری می‌نماید نمک گوشت‌های سفید ابتدای طبخ اضافه می‌گردد.