دستبندهایی با طرح ساعت مچی

اگر بخواهیم در کل به ساعت مچی بنگریم می توان گفت که هر ساعت مچی نیز یک نوع دستبند می باشد. اما آن گونه ساعت هایی که طراحی شده اند تا شبیه النگو یا دستبند طرح پلیس باشند از بقیه محبوب ترند. ساعت هایی با بند های مهره ای یا مرواریدی، صفحه ساعت تزئینی، بندی شبیه دستبند طرح پلیس و طرح بند آزاد النگویی از جمله مثال هایی از مدل های تزئینی ترکیب ساعت و دستبند می باشند.

Image result for ‫تاریخچه دستبند‬‎

ساعت هایی که به دستبند های شانس (توضیح داده شده در صفحه ی معرفی دستبند های تزئینی (۱)) یک مدل دیگر از گزینه های ترکیب زیبایی و ساعت می باشند. استفاده از دستبند های ساعت مچی باعث می شود که مشکل ست کردن دستبند با ساعت را دیگر نداشته باشید زیرا طبیعتاً این ساعت زیبا نقش هر دو را برای شما ایفا خواهد کرد. به عبارتی می توان گفت این گونه ساعت ها ترکیبی از زیبایی و کاربردی بودن، می باشند.

دستبند های ارزان قیمت مهره ای معمولاً از جنس هایی غیر از مواد معدنی مانند چوب، شیشه، پلاستیک، شاخ حیوانات، صدف، دانه های قهوه، کاغذ های بازیافتی ساخته می شوند.دیگر مهره های محبوب یشم، فیروزه، مروارید، مروارید اصل، فلز و سنگ های جواهر می باشند.دستبند ممکن است شامل یک سیم یا یک نخ پلاستیکی باشد که مهره ها از آن عبور داده شده و به هم متصل شده اند. برخی از دستبند های مهره ای قفل داشته و برخی با یک ربان یا یک تکه چرم به هم بسته می شوند، برخی نیز از قبل با نخ به هم متصل می باشند.

دستبند های خاص زنجیری معمولاً دارای یک پلاکارد سفت در قسمت وسط دستبند می باشند. این دستبند ها از طرح هایی بچه مدرسه ای ها از آن استفاده می کردند گرفته تا مدل هایی که برای  زندانی های زمان جنگ ویتنام درست می نمودند، همیشه میان مردم از محبوبیت خاصی برخوردار بوده اند. دستبند های مشخصات پزشکی که نیز امروزه استفاده می شود حاوی اطلاعات حیاتی مانند آلرژی های خاص می باشند که باعث می شوند مریض در هنگام تصادف یا بیهوشی برای فردی که می خواهد به او امداد برساند اطلاعات لازم را فراهم سازد.

البته مدل تزئینی این گونه دستبند ها که معمولاً از جنس نقره یا طلا می باشند بین دوستان به این طریق استفاده می شود که هر نفر اسم خود را در پلاکارد این دستبند حکاکی کرده سپس آن را به نفر دیگر هدیه می دهد تا به این وسیله دوستی خود را بیان نماید.