طرز تهیه املت فرانسوی خانگی

املت فرانسوی

املت فرانسوی یک وعده غذایی مناسب، مقوی و متفاوت از املت ساده است.

مواد مورد نیاز

۱ – تخم مرغ بزرگ ۳ عدد
۲ – سبزی های تازه مانند جعفری، ترخون، پیازچه، جعفری خرد و ریز شده ۱ قاشق غذاخوری یا ۲ گرم
۳ – نمک و فلفل به میزان لازم
۴ – کره ۱ قاشق غذا خوری

روش پخــــت املت فرانسوی

در یک کاسه متوسط، تخم مرغ ها را با یک چنگال پلاستیکی و یا چوبی تا زمانی که آخرین نشانه هایی از سفیده در مخلوط. دیده نشود هم بزنید . مخلوط سبزی ها را با نمک و فلفل.به آن اضافه کنید.

در یک ماهیتابه متوسط کره را روی حرارت متوسط، تا زمانی که به طور کامل ذوب شده و کف آلود اما سرخ است ذوب کنید . مایع تخم مرغ را اضافه کرده و به سرعت با چنگال هم بزنید و در همان حال ماهیتابه را تکان بدهید و ۱ تا ۲ دقیقه با حرکت دورانی مطمئن شوید مایع تخم مرغ در همه ی آن پخش شده باشد . زمانیکه مایع تخم مرغ خوب مخلوط شد و حالت خامه ای و البته کمی نرم و شل پیدا کرده بود متوقف کنید.

با استفاده از چنگال، به آرامی مایع تخم مرغ را در ماهیتابه پهن کنید تا جاییکه اطراف لبه ها را هم پر کند . روی آن باید شل و خامه ای باشد، اما اگر هنوز بیش از حد مایع و خام است ، پخت را کمی بیشتر ادامه دهید ( ضمنا می توانید مایع شل تر را به سمت لبه های ماهیتابه هدایت کنید تا زودتر بسته شوند .

سپس از روی حرارت برداشته و ماهیتابه را با استفاده از دسته ی آن کمی به سمت پایین از طرفین بگیرید و بعد با استفاده از چنگال، به آرامی املت را تا نیمه ی آن رول کنید . در ادامه با استفاده از همان چنگال، املت را به لبه ماهیتابه هل داده و لبه ی انتهایی بیرون مانده ی آن را به سمت رول بچرخانید تا رول بسته شود.

در انتها ، رول املت آماده شده را با استفاده از ماهیتابه و به آرامی داخل ظرف وارد نمایید. دقت کنید که لبه ی چسبیده شده در زیر قرار بگیرد تا فرم بهتری داشته باشد ( در صورت رو بودن لبه ها با استفاده از ۲ چنگال آن را برگردانید .)

نکته :

می توانید به دلخواه یا به همراه سبزی ها و یا بصورت جداگانه از پنیر پیتزا هم در آن استفاده نمایید . پنیر را قبل از رول کردن روی تمام سطح مایع املت بریزید و سپس رول کنید .