طعم جوجه کباب با ماست

مهم ترین مرحله تهیه جوجه کباب همان مرحله اول یعنی طعم دار کردن مرغ است که باعث خوشمزگی و برند شدن جوجه کباب شما می شود . پس این مرحله را با دقت تمام انجام دهید و مواد را به اندازه ای که در قسمت بالا توضیح دادیم استفاده کنید.

ابتدا جوجه ها در یک ظرف گود می ریزیم . پیاز را به صورت درشت خرد می کنیم و روی جوجه ها می ریزیم . توجه داشته باشید بهترین کار استفاده از آب پیاز است زیرا کاملا وارد گوشت مرغ  می شود و به خورد آن می رود. توجه داشته باشید به هیچ وجه پیاز را رنده نکنید چون در زمان کباب کردن مقداری از پیاز روی جوجه ها می ماند و با سوختن پیاز ها روی طعم جوجه کباب شما تاثیر منفی می گذارد.

برای درست کردن غذای خوشمزه مورد یا طرز تهیه جوجه ماستی یا کباب دودی باید حتما توجه شما  ادویه ها باشد چون یکی از لذیذ ترین خوراکی هاست ؛ نمک ، فلفل ، هل و زنجبیل را به ظرف جوجه ها اضافه می کنیم. نکته مهم در مورد زنجبیل تند و تیز بودن آن است و اگر مقدار زیادی داخل جوجه ها بیریزید طعم جوجه کباب شما از کنترل خارج می شود . اگر کلا به تندی غذا حساسیت دارید می توانید کلا زنجبیل را از مواد حذف کنید.

مواد را با پنجه دست زیرو رو کنید تا کاملا به خورد جوجه ها بروند . بعد از مخلوط شدن ادویه ها ماست ، زعفرون دم کرده و آبلیمو را داخل ظرف جوجه ها اضافه می کنیم و با دست مواد را زیر و رو می کنیم تا کاملا یکدست شوند.

حالا نوبت استراحت کردن جوجه هاست تا بتوانند طعم موادی که به آنها اضافه کرده ایم را به خود بگیرند . برای این منظور جوجه ها را در یک ظرف درب دار می ریزیم و اگر ظرف درب دار موجود نبود روی همان ظرف گود را با سلفون می پوشانیم و در یخچال قرار می دهیم . مدت زمان استراحت جوجه ها باید حداقل ۱۲ ساعت باشد که زمان مصرف جوجه کبابی لذیذ و نرم داشته باشیم.

در زمان سیخ کردن جوجه ها باید به این نکته توجه داشته باشید که تکه های سینه و فیله را با هم و تکه های بال ، کتف و ران مرغ را جداگانه به سیخ بکشید. این موضوع به این دلیل می باشد که گوشت نقاط مختلف بدن مرغ با هم فرق دارد و برخی نقاط سریعتر کباب می شوند. توجه داشته باشید برای کباب کردن ران حتما از دو سیخ موازی استفاده کنید سر ران ها از یک سیخ و پایین ران ها از سیخ دیگر رد کنید.

حتما زمانی جوجه ها را روی ذغال قرار دهید که ذغال ها کاملا سرخ شده باشند زیرا ذغال های نیم سوز شده علاوه بر بد طعم کردن جوجه کباب حاوی مواد سمی نیز هستند. حالا برای لذیذ تر شدن جوجه ها می توانید در یک کاسه فلزی مقداری کره آب کنید و کمی هم زعفران دم کرد با ان مخلوط کنید.

در اواسط کباب شدن جوجه ها با قلمو از مخلوط کره و زعفران روی جوجه ها می زنیم تا هم لذیذ تر شوند و همرنگ بهتری به خود بگیرند. امیدواریم این آموزش آشپزی سایت نمکستان مورد توجه شما قرار گرفته باشد.