چفت و محکم بستن پیراهن با دکمه سردست

دکمه سردست یا سرآستین دکمه‌ای است که برای بستن آستین پیراهن به‌کار برده می‌شود و نیز ممکن است جواهراتی برای پسران و مردان شمرده شود. دکمه سردست می‌تواند از انواع مختلف مواد مانند شیشه، سنگ، چرم، فلز گرانبها و یا ترکیبی از این‌ها باشد.

Related image

دکمه‌های سرآستین، جواهرات و دکمه‌های تزئینی هستند که برای تزئین و بستن دو بخش سر آستین پیراهن مردانه(و گاهی اوقات زنانه) استفاده می‌شود. یک طرف دکمه سرآستین به اندازه جادکمه سرآستین است و بخش دیگر آن که بزرگتر است، تزئینی است. هر دو بخش با یک زنجیر یا میله به هم متصل هستند.

دگمه سر آستین با دگمه سر دست، دگمه ای طراحی شده و زینتی است که مردان از آن استفاده می کنند تا آستین های پیراهن خود را به هم چفت کرده و محکم کنند و یکی از معدود تزییناتی است که در بین مردان محبوب و استفاده از آن به خصوص در مراسم رسمی رایج است.Image result for ‫دکمه سردست چیست‬‎

این نوع از دکمه های سردست یکی از محبوب ترین متعلقات لباس داماد است و هر دامادی که بخواهد ظاهری کامل و زیبا داشته باشد بهتر است از آن استفاده کند. دگمه سر دست نمایی دلفریب به ظاهر داماد می دهد و سلیقه وی را در پوشش به نمایش می گذارد.
در اکثر مواقع با پیراهن هایی که می تواند در بیشتر مراسم عروسی یکنواخت باشد این دگمه سر آستین است که پیراهن و ظاهر پوشش داماد را برجسته و زیبا می کند. هیچکدام از متعلقات لباس داماد به اندازه دگمه سر آستین نمی تواند وقار داماد را به نمایش بگذارد.
در نهایت یکی از بهترین وسیله ها برای اضافه کردن رنگ به لباس داماد دگمه سر دست است که اگر درست و صحیح انتخاب شود و هماهنگ با رنگ مراسم عروسی و پوشش داماد باشد، لباس و ظاهر داماد را در مراسم عروسی منحصر به فرد خواهد کرد.
باید در انتخاب دگمه سر دست دقت نمود که اگر با بیاتو عروسی و مطالب آن درباره دگمه سر آستین لباس داماد همراه باشید می توانید بهترین انتخاب را برای خرید دگمه سر آستین داشته باشید.